Przedszkole Samorządowe w Jazowsku

Utworzono dnia 27.08.2021

NA NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022

Szanowni Rodzice!

Przekazujemy najważniejsze informacje związane z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2021/2022:

1. Rok przedszkolny 2021/2022 rozpoczynamy w środę 1 września.
  2. Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30-16.30.
  3. Zajęcia będą odbywać się w 2 grupach: maluchy (3 i 4–latki) oraz starszaki ( 5 i 6–latki).
  4. Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.00.
  5. W wyjątkowych sytuacja dopuszczalne jest późniejsze przybycie dziecka do przedszkola,  jednak w związku z zapewnieniem wyżywienia, prosimy o  zgłoszenie tego faktu pod numer telefonu – 694843272 lub do wychowawców do godz. 8.30.
  6.  W dalszym ciągu obowiązują  obostrzenia związane z pandemią COVID-19, dlatego na teren przedszkola (do przedsionka) z dzieckiem może wejść tylko 1 opiekun, który jest zobowiązany do przestrzegania zasad sanitarnych tj. dezynfekcji rąk, zachowania dystansu między pracownikami oraz innymi rodzicami, założenia maseczki zakrywającej usta i nos. Dzieci uczęszczające już wcześniej do przedszkola przekazywane są pracownikowi przedszkola   w drzwiach wejściowych do szatni.
  7. Do dnia 17 września 2021 r. w szatni mogą przebywać jedynie rodzice dzieci nowoprzyjętych.
  8. Rodziców dzieci nowoprzyjętych, którzy będą przebierać dzieci w szatni prosimy o nie przedłużanie pobytu, aby nie generować kolejek przed wejściem do przedszkola.
  9. Dziecko może być odbierane z przedszkola tylko przez rodziców lub osobę dorosłą mającą pisemne upoważnienie rodziców.
  10. Wszystkie ważne informacje będziemy przekazywać  na stronie internetowej przedszkola  www.jazowsko.przedszkolna.net oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku przedszkola.
  11. Prosimy o wypełnienie i oddanie druków, które będą dostępne w szatni: Upoważnienia do odbioru dzieci, Zgoda na uczestnictwo w zajęciach z religii, Zgodę na publikację wizerunku dziecka, Deklarację zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa na terenie PS w Jazowsku oraz pomiar temperatury ciała.
  12. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami i instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa
    w przedszkolu a zamieszczonymi na stronie internetowej przedszkola
    w zakładce DOKUMENTY.
  13. W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu prosimy o przyniesienie podstawowej wyprawki tj.:
  • pantofle – wsuwane lub na rzepy, antypoślizgowe. Prosimy o obuwie bez skomplikowanych zapięć, podpisane na podeszwie.
  • komplet ubrań na zmianę (bielizna, rajstopy, skarpetki, spodnie/spódniczka, bluzka/podkoszulek), ubrania zapasowe prosimy włożyć do worka lub materiałowej
    torby i zostawić w szafce w szatni,
  • chusteczki higieniczne (w pudełku),
  • chusteczki nawilżone.
  1. Prosimy o dokonanie wpłat na:
  1. przybory plastyczne, które zostaną zakupione przez przedszkole (np. kredki, flamastry, klej, papier ksero, farby, plastelina, kolorowe kartki, bibuła, materiały do prac kreatywnych) – 50 zł.
  2. książki:
    • 3 – latki: 74 zł
    • 4 – latki: 85 zł
    • 5 – latki: 116 zł
    • 6 – latki: 120 zł
  1. Miesięczne opłaty za przedszkole (obowiązkowe dla wszystkich dzieci):
  • czesne – 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w placówce (przed godz.800 i po godzinie 1300).  Czesne naliczane jest na podstawie Uchwały Nr 62/XLIX/2018 Rady Gminy Łącko w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łącko.
  • wyżywienie – 7 zł stawka dzienna (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek).

Drodzy Rodzice!

Pierwsze dni września bywają trudne zarówno dla dzieci, jak również rodziców i nauczycieli.
Niosą ze sobą ogrom emocji, nowych wrażeń i wywań. Jednak przy pozytywnym nastawieniu, współpracy i wzajemnym zaufaniu możemy pomóc dzieciom  łagodnie zaadaptować się do nowej, przedszkolnej rzeczywistości.  Pamiętajmy, że dzieci świetnie wyczuwają nasze emocje.

Oto kilka słów na dobry początek:

Drogie PRZEDSZKOLAKI do zobaczenia w przedszkolu!

Czekamy na WAS z niecierpliwością!

Dyrektor i wychowawcy

Przedszkola Samorządowego w Jazowsku